18.09.2021. Subota

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Najbolji sportisti Subotice u 2020 godini

121_1.jpg

Tradicionalni izbor "Sportista godine Subotice" traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

Iako je sportska 2020 g. bila specifična akcija je i ov egodine zadržala svoj kontinuitet. Žiri sastavljen od bivših dobitnika najvrednije nagrade u akciji Sportista godine odabrao je najbolje sportske klubove Grada, pojedince u pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji kao i dobitnike posebnih priznanja i potvrdio jubileje. Svečana dodela priznanja održana je u ponedeljak, 28. decembra u Velikoj većnici Gradske kuće.

Najbolji sportista Subotice za 2020. godinu je Davor Štefanek, rvač Spartaka a za najbolji sportski kolektiv proglašen je Tenis klub Spartak. Svečanom proglašenju najboljih sportista i sportskih kolektiva prisustvovao je i gradonačelnik Subotice, Stevan Bakić i predsednik Skupštine Grada, .dr Balint Pastor.

Najbolji sportisti Subotice

seniori 

  • Davor Štefanek - rvanje 
  • Kristijan Juhas - tenis 
  • Tamaš Kajdoči - dizanje tegova 
  • Lazar Tufegdžić - fudbal 
  • Violeta Slović - ženski fudbal 
  • Stefan Kostadinović - stoni tenis 
  • Leona Rogić - umetničko klizanje 
  • Nikolina Radaković - dizanje tegova 
  • Jovica Spajić - ultramaraton 
  • 10 Sebastian Nađ - rvanje

juniori

  • Nina Šabić - gimnastika 
  • Nikolina Đorđević - veslanje 
  • Mark Perčić - biciklizam 
  • Lazar Milićević - tenis 
  • Kristina Boja - jedrenje 
  • Nora Bognar - sportsko penjanje 
  • Patrik Heder - dizanje tegova 
  • Marko Kopunović - rvanje 
  • Petra Čajkaš - plivanje 
  • 10 Aleksa Đurasović - fudbal 
  • 10 Maksim Puškar - atletika

Pioniri

  • Filip Kulić - gimnastika 
  • Mateja Borojević - džudo 
  • Nenad Zakić - jedrenje 
  • Jana Mut - plivanje 
  • Aleksandra Saulić - dizanje tegova 
  • Sergej Čipak - veslanje 
  • Mateja Pižurica - boks 
  • Nikolina Perčić - biciklizam 
  • Nebojša Obradović - rvanje 
  • 10 Marija Rajić - ženski fudbal

Ekipe

  1. Teniski klub Spartak
  2. Ženski fudbalski klub Spartak
  3. Klub dizača tegova Spartak

jubileji i posebna priznanja

  • Ženski fudbalski klub Spartak - 50 godina postojanja kluba
  • Muški odbojkaški klub Spartak - 75 godina postojanja kluba
  • Stonoteniski klub Spartak - za rad sa domaćim takmičarima i decom sa invaliditetom
  • Edvard Kirbus - za veliki doprinos u jedrenju od 1977. godine
  • Ištvan Priboj - za veliki doprinos sportu Subotice i za rezultate u plivanju u kategoriji veterana
  • Veljko Gligorić - za niz dobrih rezultata u 2020. godini
121_3.jpg
  Share on Facebook