14.12.2017. Četvrtak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Đula Mešter

Đula Mešter je rođen 3. aprila 1972. godine, u Subotici. Odbojkašku karijeru je započeo u odbojkaškom klubu Spartak, nakon čega je igrao za Vojvodinu a kasnije u Grčkoj. Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je bronzanu Olimpijsku medalju 1996. godine u Atlanti i zlatnu medalju na Olimpijadi u Sidneju 2000. godine.

Na XXVI Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. godine, odbojkašku reprezentaciju koja je osvojila bronzanu medalju sačinjavali su: Dejan Brđović, Žarko Petrović, Slobodan Kovač, Vladimir Grbić, Nikola Grbić, Željko Tanasković, Rajko Jokanović, Đula Mešter, Vladimir Batez, Goran Vujević, Andrija Gerić, Đorđe Đurić. Selektor: Zoran Gajić.

Put do bronzane medalje,
kvalifikaciona grupa: Jugoslavija - Rusija 3:1 (10:15, 15:13, 15:10, 15:11); Jugoslavija - Južna Koreja 3:0 (15:5, 15:6, 16:14); Jugoslavija - Tunis 3:1 (15:4, 15:17, 15:3, 15:3); Jugoslavija - Holandija 0:3 (7:15, 6:15, 9:15); Jugoslavija - Italija 0:3 (12:15, 8:15, 12:15); 
četvrtfinale: Jugoslavija - Brazil 3:2 (15:6, 15:5, 8:15, 14:16, 15:10);
polufinale: Jugoslavija - Italija 1:3 (12:15, 15:8, 6:15, 7:15);
za 3. mesto: Jugoslavija - Rusija 3:1 (15:8, 7:15, 15:8, 15:9).

Plasman:
1. Holandija, 2. Italija, 3. Jugoslavija, 4. Rusija, 5. Brazil, 6. Kuba, 7. Belgija, 8. Argentina

Na XXVII Olimpijskim Igrama u Sidneju 2000. godine, odbojkašku reprezentaciju koja je osvojila zlatnu medalju sačinjavali su: Vladimir Batez, Ikom Latine, Slobodan Kovač, Slobodan Boškan, Đula Mešter, Vasa Mijić, Nikola Grbić, Vladimir Grbić, Andrija Gerić, Goran Vujević, Ivan Miljković, Veljko Petković, Igor Vušurović. Selektor: Zoran Gajić.

Put do zlatne medalje,
kvalifikaciona grupa: Jugoslavija - Rusija 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 22:25); Jugoslavija - Italija 2:3 (19:25, 25:19, 22:25, 33:31, 20:22); Jugoslavija - SAD 3:0 (25:5, 25:20, 25:23); Jugoslavija - Argentina 3:1 (21:25, 25:15, 25:23, 25:22); Jugoslavija - Južna Koreja 3:2 (24:26, 25:20, 25:23, 19:25, 15:8);
četvrtfinale: Jugoslavija - Holandija 3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 30:32, 17:15);
polufinale: Jugoslavija - Italija 3:0 (27:25, 34:32, 25:14);
finale: Jugoslavija - Rusija 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

Plasman:
1. Jugoslavija, 2. Rusija, 3. Italija, 4. Argentina, 5. Holandija, 6. Brazil, 7. Kuba, 8. Australija

 

152_2.jpg 152_1.jpg

152_3.jpg

152_4.jpg

152_5.jpg

152_6.jpg

152_7.jpg

152_8.jpg

  Share on Facebook