23.01.2018. Utorak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Izabrani najbolji sportisti Subotice
20.12.2017.

Izabrani najbolji sportisti  u akciji Sportista godine Subotice koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

O najboljim sportistima Subotice odlučivalo se u Trofejnoj sali Sportskog saveza grada Subotice. Žiri je bio u sastavu bivših dobitnika najboljih sportista Subotice: Sreten Damnjanović (sportista godine 1968. i 1969.), Zoran Ivanović (sportista godine, 1971.), Laslo Ubori (sportista godine, 1972.), Dragan Vujković (sportista godine, 1973. i 1974.), Miodrag Gvozdenović (sportista godine 1975.), Senad Rizvanović (sportista godine, 1989. i 1992.), Zoran Olajić (sportista godine, 1991.), Livija Abraham (sportista godine, 1993.), Mile Radaković (sportista godine, 1995.), Čaba Guljaš (sportista godine 1997), Roža Pisar (sportista godine, 1998.), Elvira Pančić (sportista godine 2000., 2002. i 2003.), Dijana Šefčić (sportista godine, 2006.)

Svečano proglašenje biće održano u sredu, 27. decembra, u 18 sati, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici

1000_1.jpg

Spisak dobitnika:

PIONIRI                                                                               

  1. Filip Mandović  - tenis                                                                                                                                                   
  2. Nina Šabić - gimnastika
  3. Viktor Haško - dizanje tegova
  4. Aleksandar Čokić  - stoni tenis
  5. Oliver Sabo Rac – tenis
  6. Adrijan Feldeždi - rvanje
  7. Maksim Puškar - atletika
  8. Nikolina Perčić – biciklizam
  9. Miona Petra Knežević – mačevanje
  10. Romeo Juđak - gimnastika                                                                                                                                                          

 JUNIORI                                                                                                                                              

  1. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
  2. Leona Rogić - umetničko klizanje
  3. Sebastijan Nađ – rvanje
  4. Barbara Batinić  - odbojka
  5. Katarina Jović – odbojka
  6. Kristijan Juhas – tenis
  7. Nora Bognar - Sportsko penjanje
  8. Janko Ivetić – rvanje
  9. Kristina Boja – jedrenje
  10. Jovana Vukas - atletika                                                                                                                                                 

SENIORI                                                                                                                                                                              

  1. Davor Štefanek – rvanje
  2. Aleksandar Maksimović  - rvanje
  3. Martin Mačković – veslanje
  4. Andrej Barna – plivanje
  5. Ervin Rožnjik - dizanje tegova
  6. Dijana Šefčić – atletika
  7. Jovana Đurić – plivanje
  8. Vladimir Abadžić – rukomet
  9. Marko Kljajić – mačevanje
  10. Branislav Mukić - konjički sport                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

KLUBOVI                                                                                                                             

  1. Rvački klub Spartak
  2. ŽFK Spartak
  3. Rukometni klub Spartak Vojput                                                                                                                                                                

POSEBNA PRIZNANJA                                                                                                                                                                                        

  1. Stipan Vert - 55 godina u subotičkom sportu. Trener  KDT Spartak i reprezentacije Srbije
  2. Luka Andrašić - Prvak Evrope za osobe za osobe sa invaliditetom sa reprezentacijom Srbije
  3. Nikola Kalinić - Osvojio Ligu Evrope sa košarkaškim klubom Fenerbahče
  4. Damir Petković - trener 7 reprezentativki u raznim selekcijama
  5. Nenad Pavković - Vlasnik dva svetska rekorda u ronjenju
  6. Ištvan Horvat -tri titule državnog prvaka streličarstvu u 2017 g (3D, Fild i parastreličarstvo)
  7. AK Spartak – sekcija veterana  - osvojili veliki broj medalja na Međunarodnim veteranskim takmičenjima                              
  Share on Facebook