10.04.2020. Petak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Proglašeni najbolji sportisti Subotice
13.12.2019.

Izabrani su najbolji sportisti u akciji Sportista godine Subotice koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“. Žiri sastavljen od bivših dobitnika najvrednije nagrade u akciji Sportista godine odabrao je najbolje pojedince u pionirskoj, juniorskoj, seniorskoj konkurenciji, najbolje sportske klubove Grada, kao I dobitnike posebnih priznanja, odnosno potvrdio jubileje.

Svečano proglašenje biće održano u petak, 20. decembra, u 18 sati, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici

PIONIRI:

  • 1. Filip Kulić – gimnastika
  • 1. Nina Šabić – gimnastika 
  • 2. Maksim Puškar – atletika 
  • 3. Boris Boršoš – plivanje 
  • 4. Nikolina Perčić – biciklizam 
  • 5. Nenad Zakić – jedrenje na vodi 
  • 6. Isidora Bašić – mačevanje 
  • 7. Mateja Borojević – džudo 
  • 8. Lili Kučera – vaterpolo 
  • 9. Minja Kopunović – atletika 
  • 10. Sergej Vračar – kik boks 

JUNIORI:

  1. Nora Bognar – sportsko penjanje
  2. Nikolina Đorđević – veslanje
  3. Leona Rogić – umetničko klizanje
  4. Miona Petra Knežević – mačevanje
  5. Viktor Haško – dizanje tegova
  6. Uroš Krstin– rvanje
  7. Dušan Simjanovski – basket
  8. Anja Zubelić – plivanje
  9. Nemanja Nikolić – džudo
  10. Jovana Vukas – atletika 

SENIORI:

  1. Sebastijan Nađ – rvanje
  2. Tamaš Kajdoči – dizanje tegova
  3. Jasmina Nađ – ultimat fajt
  4. Ervin Rožnjik – dizanje tegova
  5. Veljko Gligorić – boks
  6. Zoltan Pataki – streličarstvo
  7. Dejan Franjković – rvanje
  8. Stefan Kostadinović – stoni tenis
  9. Bojana Kljajić – mačevanje
  10. Tihomir Zakić – jedrenje na vodi

KLUBOVI:

  1. Ženski fudbalski klub „Spartak”
  2. Tenis klub „Spartak”
  3. Klub dizača tegova „Spartak”

POSEBNA PRIZNANJA:

  • Matijević Stevan – 60 godina u hokeju na travi
  • Nada Drakulić – 50 godina u gimnastici
  • Marko Milodanović – 4 zlatne medalje na Svetskom prvenstvu za veterane
  • Milan Katić – za životno delo i ceo radni vek proveden u fudbalu
  • Ekipa City games Subotica – pobednici City games igara u 2019. godini
  • Miloš Keljanović – srebrna medalja na Svetskom prvenstvu u kik boksu
  • Martin Mačković – za postignute sportske rezultate u 2019. godini
  • Veselin Uzelac – za postignute izuzetne rezultate u parastreličarstvu
  Share on Facebook