20.10.2021. Sreda

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Izabrani najbolji sportisti Subotice
18.12.2020.

Izabrani su najbolji sportisti Subotice u 2020 godini u akciji "Sportista godine Subotice" koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

Iako je sportska 2020 g. bila specifična akcija je zadržala svoj kontinuitet. Žiri sastavljen od bivših dobitnika najvrednije nagrade u akciji Sportista godine odabrao je najbolje sportske klubove Grada te pojedince u pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, kao i dobitnike posebnih priznanja i potvrdio jubileje.

Svečana dodela priznanja biće u skladu sa merama protiv širenja virusa i uvedenim vanrednim stanjem u Subotici. Na svečanoj dodeli koja će biti održana u ponedeljak, 28. decembra, u 12 sati, u Velikoj većnici Gradske kuće prisustvovaće samo tri prvoplasirana u konkurenciji pionira, juniora i seniora, predstavnik ekipe u konkurenciji najboljih ekipa i dobitnici posebnih priznanja. Priznanja pojedincima od 4 do 10 mesta biće naknadno uručena. 

Najbolji sportisti Subotice

seniori 

  • 1 Davor Štefanek - rvanje 
  • 2 Kristijan Juhas - tenis 
  • 3 Tamaš Kajdoči - dizanje tegova 
  • 4 Lazar Tufegdžić - fudbal 
  • 5 Violeta Slović - ženski fudbal 
  • 6 Stefan Kostadinović - stoni tenis 
  • 7 Leona Rogić - umetničko klizanje 
  • 8 Nikolina Radaković - dizanje tegova 
  • 9 Jovica Spajić - ultramaraton 
  • 10 Sebastian Nađ - rvanje


juniori

  • 1 Nina Šabić - gimnastika 
  • 2 Nikolina Đorđević - veslanje 
  • 3 Mark Perčić - biciklizam 
  • 4 Lazar Milićević - tenis 
  • 5 Kristina Boja - jedrenje 
  • 6 Nora Bognar - sportsko penjanje 
  • 7 Patrik Heder - dizanje tegova 
  • 8 Marko Kopunović - rvanje 
  • 9 Petra Čajkaš - plivanje 
  • 10 Aleksa Đurasović - fudbal 
  • 10 Maksim Puškar - atletika

Pioniri

  • 1 Filip Kulić - gimnastika 
  • 2 Mateja Borojević - džudo 
  • 3 Nenad Zakić - jedrenje 
  • 4 Jana Mut - plivanje 
  • 5 Aleksandra Saulić - dizanje tegova 
  • 6 Sergej Čipak - veslanje 
  • 7 Mateja Pižurica - boks 
  • 8 Nikolina Perčić - biciklizam 
  • 9 Nebojša Obradović - rvanje 
  • 10 Marija Rajić - ženski fudbal

 

Ekipe

  1. Teniski klub Spartak
  2. Ženski fudbalski klub Spartak
  3. Klub dizača tegova Spartak


jubileji i posebna priznanja

  • Ženski fudbalski klub Spartak - 50 godina postojanja kluba
  • Muški odbojkaški klub Spartak - 75 godina postojanja kluba
  • Stonoteniski klub Spartak - za rad sa domaćim takmičarima i decom sa invaliditetom
  • Edvard Kirbus - za veliki doprinos u jedrenju od 1977. godine
  • Ištvan Priboj - za veliki doprinos sportu Subotice i za rezultate u plivanju u kategoriji veterana
  • Veljko Gligorić - za niz dobrih rezultata u 2020. godini

 

1196_1.jpg
  Share on Facebook