21.01.2022. Petak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Proglašeni najbolji sportisti Subotice za 2021 godinu
16.12.2021.

Izabrani su najbolji sportisti Subotice za 2021. godinu u tradicionalnoj akciji „Sportista godine Subotice“ koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

Ove godine je izbor bio nešto drugačiji, u želji da on bude što pravičniji transparentniji, svi klubovi su imali mogućnost da daju svoj sud o predloženim kandidatima. Glasovi klubova činili su 50% izbora, a drugu polovinu dali su članovi žirija, sastavljenog od predstavnika organizatora i sportskih novinara.

Za najboljeg sportistu seniora proglašen je Andrej Barna, plivač Spartaka, najbolja u konkurenciji juniora je Nina Šabić, gimnastičarka Sokolsko društva Sparta, dok je jedriličar Palića, Nenad Zakić najbolji pionir. Prvo mesto u kategoriji najbolji sportski klub dele Ženski fudbalski klub Spartak i Rvački klub Spartak.

Kao i ranijih godina u kategorijama seniora, juniora i pionira biće uručene nagrade za po 10 najboljih, a biće podeljena i posebna priznanja za istaknute rezultate i jubileje. Po prvi put će biti podeljene i tri ravnopravne nagrade za učinke sportista veterana, biće to praksa i narednih godina, a ovo priznanje će nositi ime po novinaru Milenku Brustulovu koji je dao veliki doprinos u uspostavljanju i realizaciji akcije.

Svečana dodela nagrada biće održana u utorak, 21. decembra, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici, sa početkom od 17 sati.

Spisak dobitnika: 

Pioniri

  1. Nenad Zakić - jedrenje
  2. Matija Pižurica - boks
  3. Erik Marton - gimnastika
  4. Boris Boršoš - plivanje
  5. Balaž Benčik Maša - dizanje tegova
  6. Ostojić Maja - odbojka
  7. Teodora Blagojević - Reka Arnold - Ana Bogosavljev - Boglarka Korhec - veslanje (četverac)
  8. Bertalan Molnar - jedrenje
  9. Mateja Borojević - džudo
  10. Eniko Fabijan - biciklizam

juniori

  1. Nina Šabić - gimnastika
  2. Maksim Puškar - atletika
  3. Kopunović Marko - rvanje
  4. Mark Perčić - biciklizam
  5. Nikola Koltin - plivanje
  6. Filip Kulić - gimnastika
  7. Baić Elena - odbojka
  8. Nora Bognar - sportsko penjanje
  9. Marko Pižurica - boks
  10. Petra Buljovčić - jedrenje

seniori

  1. Andrej Barna - plivanje
  2. Sebastijan Nađ - rvanje
  3. Nenad Pavković - ronjenje
  4. Tijana Filipović - fudbal
  5. Stefan Kostadinović - stoni tenis
  6. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
  7. Veljko Gligorić - boks
  8. Kristina Boja - jedrenje
  9. Nemanja Jungić - odbojka
  10. Jovana Đurić - plivanje

ekipe

  • 1. Rvački klub Spartak
  • 1. Ženski fudbalski klub Spartak
  • 2. Klub Dizača tegova Spartak
  • 3. Muški odbojkaški klub Spartak

veterani

  • Radovan Radulović
  • Ištvan Priboj
  • Milan Bogić

posebna priznanja

  • Laslo Ubori - 55 godina rada u atletici
  • Veselin Uzelac - za postignute rezultate u 2021 godini
  • Jedriličarski klub Reful - 10 godina postojanja kluba
  • Zvonko Bačić - za 45 godina provedenih u odbojci
  • Jasmina Nađ - za niz sportskih uspeha u Srbiji i inostranstvu u 2021. godini
  • Veso Avram - za osvojenu bronzanu medalju na Šahovskoj olimpijadi slepih i slabovidih
  • Mihalj Kovač - za šest decenija u aero-sportu
  • Aleksandar Stajnfeld - za odlične rezultate u 2021. godini
  Share on Facebook