21.06.2024. Petak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Izabrani najbolji sportisti Subotice u 2022 godini
16.12.2022.

Izabrani su najbolji sportisti Subotice za 2022. godinu u tradicionalnoj akciji „Sportista godine Subotice“ koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

Kao i ranijih godina u kategorijama seniora, juniora i pionira biće uručene nagrade za po 10 najboljih, a biće podeljena i posebna priznanja za istaknute rezultate i jubileje. Dodeljene su i tri ravnopravne nagrade za učinke sportista veterana a ovo priznanje nosi ime po novinaru Milenku Brustulovu koji je dao veliki doprinos u uspostavljanju i realizaciji akcije.

Svečana dodela nagrada biće održana u četvrtak, 22. decembra, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici, sa početkom od 18 sati.

Spisak nagrađenih sportista i klubova za 2022. godinu.

Pioniri:

  1. Nenad Zakić - jedrenje
  2. Matija Pižurica - boks
  3. Vuk Trišić - biciklizam
  4. Erik Marton - gimnastika
  5. Miša Novović - plivanje
  6. Lara Kadar - atletika
  7. Aleksandar Štajnfeld - džudo
  8. Nikola Radanović - mačevanje
  9. Melinda Utaši - boks
  10. Leon Ujvari - plivanje 

Juniori:

  1. Lana Virc - tenis
  2. Elena Baić - odbojka
  3. Marko Pižurica - boks
  4. Sergej Čipak - veslanj
  5. Mateja Borojević - džudo
  6. Darijo Bašić Palković - atletika
  7. Nikola Koltin - plivanje
  8. Uroš Krstin - rvanje
  9. Filip Kulić - gimnastika
  10. Balaž Benčik Maša - dizanje tegova 

seniori:

  1. Sebastijan Nađ - rvanje
  2. Andrej Barna - plivanje
  3. Tijana Filipović - fudbal
  4. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
  5. Jasmina Nađ - kik boks
  6. Jovana Ilić - atletika
  7. Nina Šabić - gimnastika
  8. Andrija Vulikić - odbojka
  9. Kristina Boja - jedrenje
  10. Stefan Kostadinović - stoni tenis 

ekipe:

  • 1. Ženski fudbalski klub Spartak
  • 1. Muški odbojkaški klub Spartak
  • 2. Rvački klub Spartak
  • 3. Kuglaški klub Spartak 024 

veterani:

  1. Milan Bogić - džudo
  2. Ištvan Priboj - plivanje
  3. Radovan Radulović - atletika 

posebna priznanja:

  1. Branislav Mukić - za postignute rezultate – 1.000 pobeda u karijeri
  2. Luka Vidović - za postignute rezultate u 2022. godini
  3. Ali Arsalan - Za postignute rezultate u 2022. godini, svetsko zlato i evropska bronza
  4. Tibor Fazekaš - sudija na Zimskim paraolimpijskim igrama
  5. Matija Nađ Olajoš - doprinos razvoju fudbala u Subotici
  6. MKK Spartak - plasman u KLS i doprinos za razvoj košarke u Subotici
  7. Dimitrije Anđelović - za ostvarene sportske rezultate u karateu
  8. Anastasija Bobić – za ostvarene sportske rezultate u karateu
  9. Parastreličarski klub Veteran – doprinos razvoju paraolimpijskog sporta 

jubileji:

  1. Dragan Babić - 60 godina u sportu
  2. Jovan Šarović – 45 godina u sportu, igrač i sportski radnik
  3. Milorad Ćopić – 40 godina aktivno bavljene sportom
  4. Fudbalski klub Čantavir – 110 godina postojanja kluba
  5. Konjički klub Bačka – 100 godina postojanja kluba
  6. Fudbalski klub Vinogradar – 75 godina postojanja kluba
  7. Fudbalski klub Bikovo – 70 godina postojanja kluba
  8. Klub podvodnih aktivnosti Spartak – 40 godina postojanja kluba
  Share on Facebook