23.07.2024. Utorak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Izabrani najbolji sportisti Subotice
18.12.2023.

Izabrani su najbolji sportisti Subotice za 2023. godinu u tradicionalnoj akciji „Sportista godine Subotice“ koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“. Kao i ranijih godina u kategorijama seniora, juniora i pionira biće uručene nagrade za po 10 najboljih, a biće podeljena i posebna priznanja za istaknute rezultate i jubileje.

Dodeljene su i tri ravnopravne nagrade za učinke sportista veterana a ovo priznanje nosi ime po novinaru Milenku Brustulovu koji je dao veliki doprinos u uspostavljanju i realizaciji akcije.

Svečana dodela nagrada biće održana u četvrtak, 21. decembra, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici, sa početkom od 18 sati.

 

Rang-lista najboljih seniora: 

1. Ali Arsalan (rvanje)

2. Andrej Barna (plivanje)

3. Violeta Slović (fudbal)

4. Tamaš Kajdoči (dizanje tegova)

5. Kristina Nađ Varga (kik boks)

6. Nina Šabić (gimnastika)

7. Stefan Kostadinović/Bence Bognar (stoni tenis)

8. Jelena Todorović (streljaštvo)

9. Kristina Boja (jedrenje)

10. Dario Bašić Palković (atletika)

 

Rang-lista najboljih juniora: 

1. Milica Despotović (kik boks)

2. Mateja Borojević (džudo)

3. Lana Virc (tenis)

4. Marko Pižurica (boks)

5. Dragana Korolija (odbojka)

6. Uroš Krstin (rvanje)

7. Melinda Utaši (kik boks)

8. Danilo Dulić (plivanje)

9. Boris Boršoš (plivanje)

10. Filip Kulić (gimnastika)

 

Rang-lista najboljih pionira:

1. Ivan Erdeg (dizanje tegova)

2. Dragan Tankosić (rvanje)

3. Aleksandar Štajnfeld (džudo)

4. Sara Stipić (plivanje)

5. Erik Marton (gimnastika)

6. Nemanja Marković (stoni tenis)

7. Lana Kadar (atletika)

8. Vuk Trišić (biciklizam)

9. Milica Putnik (mačevanje)

10. Bertalan Molnar (jedrenje)

 

Rang-lista najboljih klubova:

1. Ženski fudbalski klub Spartak

2. Tenis klub Spartak

3. Rvački klub Spartak

 

Posebna priznanja – pojedinci i klubovi

  • Slobodan Kustudić – za dugogodišnji rad u fudbalu
  • Ana Barašić – za dugogodišnji rad u sportskoj rekreaciji
  • Duško Guslov – za dugogodišnji rad u odbojci
  • Ljudevit Vujković Lamić – za dugogodišnji rad u atletici
  • Tanja Popović – za dugogodišnji rad u rukometu
  • Tadija Todorović – za istaknute rezultate u karateu
  • Ema Kopilović – za istaknute rezultate u karateu
  • Monika Kečenović – za istaknuti rezultat u konjičkom sportu
  • Aleksandar Žepinić – za istaknute rezultate u sportu invalida
  • Košarkaški klub Spartak Office shoes – za plasman u regionalnu ABA2 ligu
  • Muški odbojkaški klub Spartak – za osvajanje Balkanskog kupa
  • Streljački klub Spartak – za niz medalja i organizaciju takmičenja u Subotici

 

Jubileji:

  • Fudbalski klub Lokomotiva – jubilej 65 godina postojanja
  • Karate klub Okinava – jubilej 30 godina postojanja
  • Klub dizača tegova Spartak – jubilej 75 godina postojanja

 

Nagrade za sportiste veterane: 

  • Radovan Radulović (atletika)
  • Robert Konkolj (streličarstvo)
  • Ištvan Priboj (plivanje)
1440_1.jpg
  Share on Facebook